اهداف اصلی پروژه شامل بهبود و اصلاح عملکرد انسان، سلامت و ایمنی و راحتی فرد با طراحی محیط کار و تجهیزات موجود در آن، شیوه های کارکردن و انجام و ظایف می باشد.سودمندی دوربین های مداربسته در یک سیستم امنیتی و محرمانه به کیفیت اطلاعاتی که از آنها به دست می آید وابسته است.

نوع طراحی اتاق های کنترلی بر عملکرد اپراتور ها در دستیابی موفق به اطلاعات به موقع و بدون خطا توسط سیستم های دوربین مداربسته تاثیر خواهد داشت.

ملاحظه ساختمانی:

ممکن است که در انتخاب محل برای اتاق کنترل محدودیت وجود داشته باشد لیکن هرگونه تلاشی باید در جهت لحاظ نمودن فاکتورهای معماری زیر صورت گیرد:

اندازه و شکل اتاق کنترلی، نقاط ورود و خروج، پنجره ها، طراحی محیطی، روشنایی، دما، تهویه، طراحی ایستگاه کاری، ارتفاع، اندازه ایستگاه کاری، وضعیت قرارگیری تجهیزات، کنترل ها و اشیاء، سطح ایستگاه کاری، چیدمان ایستگاه کاری که تمامی این موارد در طراحی و اجرایی پروژه لحاظ گردیده شد.

مانیتورهای دوربین مداربسته:

اندازه، وضعیت قرارگیری و تعداد مانیتورها(10مانیتور) در اتاق کنترل به علاوه تعداد تصاویر دوربین های مداربسته که یک اپراتور مسئول دیده بانی آن است طراحی و اجراء گردیده شد.مانیتور ها باید در وضعیتی قرارداده شود که بیشترین احتمال دیدن جزییات و اطلاعات نشان داده شده در تصویر توسط اپراتور ممکن باشد.

دو مانیتور رومیزی نیز برای اپراتور برروی میز ایستگاه کاری در نظر گرفته شد و در نهایت کابل کشی کابلهای شبکه، برق، HDMI مانیتورها و میز ایستگاه کاری از اتاق سرور به اتاق مانیتورینگ هم انجام گردیده شد.

همانطور که گفته شد برروی میز ایستگاه کنترلی دو دستگاه مانیتور رومیزی و همچنین دو دستگاه کنترل سیستم اترنت همراه با جوی استیکJog/Shuttle 3D برای سیستم با واحد پردازش مرکزی که در نظر گرفته شده بود برروی میز ایستگاه کاری تعبیه گردیده شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.