50 شرکت امنیتی برتر: روندهای تکنولوژی 2019

با به پایان رسیدن سال 2018، بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که ببینند کدام یک از تکنولوژی­های امنیتی در سال 2019 رایج خواهند بود. 50 شرکت امنیتی برتر در سال 2018، برخی از این تکنولوژیها را معرفی نموده­ اند که خلاصه ­ای از آنها در ادامه این مقاله آورده شده است.

1. امنیت سایبری

از لحاظ تکنولوژیک، امنیت سایبری همچنان به عنوان موضوعی داغ در سال 2019 مطرح خواهند ماند. در واقع طبق طبقه­ بندی ارائه شده توسط انجمن صنعت امنیتی آمریکا ((SIA، امنیت سایبری نخستین رتبه را از میان 10 روند عظیم امنیتی از آن خود نموده است؛ انتظار میرود که این 10 روند عظیم امنیتی، صنعت امنیت را در سال 2019 شکل دهند. از میان تهدیدات سایبری موجود در مورد دستگاه ­های امنیتی که روز به روز بیشتر از پیش به سوی سیستم­ های تحت شبکه مهاجرت میکنند، فروشندگان این نوع سیستم ­ها باید ثابت کنند که راهکار­های آنها در مقابل حملات و هک­های صورت گرفته مقاوم هستند. در سال 2019، امنیت سایبری همچنان به عنوان موضوعی مهم مطرح خواهد بود و اقدامات مربوط به مقاوم­سازی در برابر حملات سایبری همچنان به عنوان وجهی کلیدی در توسعه محصولات باقی خواهند ماند.

2. هوش مصنوعی/ یادگیری عمیق

لازم به گفتن نیست که هوش مصنوعی و آنالیتیک­های پیشرفته همچنان در زمینه صنعت امنیت حکمرانی خواهند نمود. هوش مصنوعی/ یادگیری ماشین/ یادگیری عمیق، یک روند تکنولوژی مداوم خواهد بود که قادر به بهبود بخشیدن قابل ­توجه عملکرد و قابلیت­های سیستم­ های امنیتی است.

3. محافظت از حریم شخصی

با این حال با مطرح­ شدن تکنولوژی هوش مصنوعی، چگونگی استفاده و محافظت از داده ­ها به مسئله ­ای اساسی تبدیل خواهد شد. البته باید گفت که بحث­ های زیادی حول هوش مصنوعی و یادگیری عمیق در این صنعت وجود دارد. علاوه بر این انتظار میرود که تاکید زیادی روی بحث حریم شخصی و شخصی­ سازی صورت بگیرد. دغدغه­ های موجود حول رویکرد یک شرکت نسبت به مسئله حریم شخصی و استفاده از داده ­های شخصی، یکی از تاثیرگذارترین جنبه ­های پیشرفت یک بیزینس خواهد بود.

4. محاسبات اج محور

در ارتباط نزدیک با تکنولوژی هوش مصنوعی/ یادگیری عمیق میتوان به محاسبات اج-محور اشاره نمود که به زودی برای انجام الگوریتم ­های پیچیده، قدرتمندتر خواهد شد؛ علاوه بر این، برای فهم تمامی داده­ های جمع آوری شده، محاسبات ابری به کار گرفته خواهند شد.

همچنین منابع پیشرفته ای برای محاسبات اج-محور موجود خواهد بود که باعث هوشمندتر شدن دستگاه­ های اج محور، پذیرش بیشتر راهکارهای ابر-محور در صنعت و استفاده هوشمندتر از تکنولوژی ­های ابری برای تجزیه ­و­تحلیل عمیق­تر رخدادها خواهد شد.

5. اعتبارسنجی موبایلی

در زمینه کنترل دسترسی، سیستم های کنترل دسترسی بیسیم و سیستم­های اعتبارسنجی موبایلی پذیرش بیشتری را در بازار به دست خواهد آورد. در مقایسه با استفاده از کارت­های پلاستیکی، اعتبارسنجی از طریق گوشی­های هوشمند با استقبال زیادی مواجه شده است.

برگرفته از: مجله a&s

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *