DNRچیست؟

یکی از نگرانیهای افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند این است که آیا دوربین فقط در روز تصویر نمایش میدهد یا در شب هم میتوانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

نورپردازی دوربین مداربسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتورهای مادون قرمز، و یا دوربین های که دارای”ال ای دی” مادون قرمز بودند، این مشکل تا حدودی حل شد.اما تصویری که در شب توسط دوربین مداربسته روی مانیتور نمایش داده میشد.معمولاً همراه با برفک های بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفافیت مورد نیاز را نداشت.

این مسئله باعث می شد تا حدودی 30درصد از کارائی دوربین مداربسته از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است.

پس مشکل نویز تصاویر چگونه باید برطرف می شد؟

پس از مدت ها تحقیق، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا، بلاخره دوربین هایی با تکنولوژیDNR=Digital Noise Reduction یا همان کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد.این دوربین ها، با استفاده از فیلترهایی نویزهای تصویر را حذف می کنند، کیفیت و شفاویت تصاویر به حد مطلوب میرسد.

همانطور که میدانید، در طراحی سیستم دوربین مداربسته باید قیمت قطعات شامل دوربین مداربسته و ذخیره سازها و… راهم در نظر داشته باشید.ممکن است هزینه یک دوربین با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یک دوربین معمولی به نظر برسد اما هزینه برق مصرفی برای روشن شدن محیط پارکینگ،یاهزینه یک پروژکتور مادون قرمز راهم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید.متوجه خواهید شد که پس از مدتی، هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ابتدا دوربین با تکنولوژی DNRدر پروژه استفاده میگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *